Feljuttatta a világűr határára az első turistákat csütörtökön a Virgin Galactic - jelentette be a Richard Branson amerikai milliárdos által alapított űripari vállalat.
A kínai űrkutatás jelentős mérföldkőhöz érkezett azáltal, hogy a pekingi LandSpace vállalat szerdán sikeresen pályára állította a világ első metánnal és folyékony oxigénnel működő rakétáját.
A Titanic mélytengeri roncsaihoz indított 250 000 dolláros expedíció közelmúltbeli eltűnése rávilágít az extrém turizmus növekvő tendenciájára azok számára, akik megengedhetik maguknak az ilyen luxus kirándulásokat. A Föld legmagasabb csúcsaitól kezdve, egészen az űrutazásig a tehetős adrenalinfüggők egyre merészebb kalandokba vágnak bele - írja a Reuters.
Sikerrel vitt a világűrbe szombaton hat újabb turistát a New Shepard rakétarendszer, az Amazon-alapító Jeff Bezos űripari cégének, a Blue Originnek ez már az ötödik ilyen vállalkozása volt.
Jeff Bezos szerint az emberek egy napon távoli bolygókon fognak lakni és turistaként fognak visszajárni a Földre, mint egyfajta rezervátumba.
Jeff Bezos űrkutató cége, a Blue Origin bejelentette, hogy az évtized második felében kereskedelmi célú űrállomást kíván alacsony Föld körüli pályára állítani.
Nincs kétség: Elon Musk a világ leggazdagabb embere 222 milliárd dollárnyi vagyonnal, erről pedig szereti emlékeztetni Jeff Bezost is, aki „csak” a második mögötte. A két milliárdos között az utóbbi időben megélénkült a csata, mivel mindkettőjük cége a világűr meghódítására készül.
A tervek szerint William Shatner is eljuthat a világűrbe a Jeff Bezos által alapított Blue Origin következő, legénységgel ellátott expedíciója során. A repülőgépgyártó cég a kanadai színészt, aki a Star Trek eredeti tévésorozatban Kirk kapitányt alakította, a cég New Shepard nevű rakétájának egyik utasaként tervezi felrepíteni az űrbe. A kilövést október 12-re tervezik, a négyfős legénységben a Planet Labs társalapítója, Chris Boshuizen és a Medidata társalapítója, Glen de Vries is helyet kap.
Jeff Bezos csatlakozott azoknak a kiváltságos embereknek a szűk köréhez, akik eljutottak a világűrbe. A világ leggazdagabb embere kedden kora reggel rövid időre elhagyta a bolygót egy New Shepard rakéta fedélzetén, amelyet a Blue Origin, a Bezos által 2000-ben alapított űrvállalat tervezett és épített. A jármű korábban már 15 alkalommal repült, de még soha nem emberekkel a fedélzetén, ez volt a Blue Origin első utasszállító repülése, amelyet sok további követhet majd, a tervek szerint rendszeresen repülhetnek majd turisták a Blue Origin rakétáival. A mostani űrutazás azért volt különleges, mert Bezosék szerint ez volt az első alkalom, amikor egy magánfinanszírozású űrrepülőgép privát kilövési helyszínről magánszemélyeket indított az űrbe (itt azért van egy kis vita, néhány napja ugyanis Richard Branson hasonló, szuborbitális repülést hajtott végre cége, a Virgin Galactic űrrepülőgépének fedélzetén, Bezosék azonban úgy érvelnek, hogy Branson tulajdonképpen nem is ment az űrbe, mivel csak mintegy 55 mérföldes magasságba repült, ezzel nem lépte át a világűr határának tekintett Kármán-vonalat). Bezos cége szerint ez egy nagy lépés volt afelé, hogy emberek milliói éljenek és dolgozzanak az űrben. A New Shepard-utazásokat olyan ambiciózusabb projektek finanszírozására kívánják használni, melyek előkészíthetik az utat az emberek számára a Földön kívüli települések létrehozásához. A mai, sikeres utazásnak tőzsdei hatása is volt, alaposan megütötték ugyanis az űrversenyben szintén élen járó, Richard Branson vezette Virgin Galactic részvényeit.
Megkapta az amerikai kormány engedélyét Jeff Bezos űripari vállalata, a Blue Origin, hogy embereket juttasson a világűrbe, köztük magát az amerikai milliárdost is.
Egy meg nem nevezett licitáló 28 millió dollárt (nyolcmilliárd forint) fizetett, hogy Jeff Bezossal és öccsével, Markkal az űrbe utazhasson.
A Virgin Galactic részvényei több mint 13 százalékot raliztak a kereskedés első órájában, miután az űrturizmussal foglalkozó vállalat bejelentette, hogy a következő űrrepülési tesztjét szombatra tervezi, befejeződött ugyanis a hordozó repülőgép karbantartási felülvizsgálata. Komoly vesszőfutáson van túl a vállalat részvénye az elmúlt hónapokban, mondhatni úgy kellett most ez a bejelentés Richard Branson cégének, mint egy falat kenyér.
Július 20-ra hirdette meg első űrutazását a Blue Origin, Jeff Bezosnak, az Amazon alapítójának cége. A 20 éve alapított űripari vállalat szerdán, Alan Shepard, az első amerikai űrhajós 60 évvel ezelőtti 15 percig tartó űrutazásának évfordulóján hirdetett árverést egy helyre első legénységgel tervezett űrutazására.
Jeff Bezos, az Amazon vezére és egyben a világ leggazdagabb embere az utóbbi napokban 1,8 milliárd dollárt érő Amazon-részvénytől szabadult meg – számol be a hírről a CNBC.
A világ leggazdagabb üzletemberei közül egyre több dédelget és valósít meg olyan terveket, amelyek már nem kizárólag vagy egyáltalán nem a bolygó éghajlatának és ökoszisztémájának megmentésére fókuszálnak, sokkal inkább a Föld elhagyásával és az űrutazások végső határának kitolásával kívánják biztosítani az emberiség - egyesek szerint viszont inkább csak a saját jövőjüket.
Trump a Mexikói-öbölt átnevezné Amerikai-öböllé.
Blinken szerint ez nem kívánatos.
Szembe ment a magyar részvénypiac az európaiakkal.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.